BĒTHOVENA HEROISKĀ, CARION UN LNSO. LNSO VASARNĪCA

24. augustā – nepārspējamais pūšaminstrumentu kvintets Carion! Par viņiem ir sajūsmā Eiropas radiostacijas un mūzikas izdevumi. BBC Music Magazine raksta – katra Carion uzstāšanās ir piecu zvaigžņu līmenī, un Ķelnes Deutschlandradio saka – vienreiz noklausoties, nepārvarami gribēsies dzirdēt viņus vēl!

Kvintets Carion ir starptautiskiem panākumiem bagāta un kritiķu slavēta dāņu-latviešu mūziķu apvienība, kurā spēlē flautiste Dora Šereša, obojists Egils Upatnieks, klarnetists Egīls Šēfers, mežradznieks Dāvids M.A.P. Palmkvists, fagotists Nilss Anderss Vedstens-Larsens.

Kvintets saņēmis vairākas balvas prestižos kamermūzikas konkursos Eiropā un Japānā. Ansambļa tvarti un videoieraksti saņem kritiķu augstu atzinību. 2015. gadā kvinteta ieraksts tika pie gada labākā klasiskā albuma titula vietnē iTunes.

“Ne krēslu, ne nošu – nekā. Tas, kā Carion muzikāli un emocionāli apdzīvo skatuvi, ir kaut kas apbrīnojams” (Allgemeine Zeitung). Ik koncerts ir tīra, klasiska, neaizmirstama kamermūzikas izrāde.

24. augusta koncertā skanēs simfonisks hits un unikāls jaundarbs. Jaundarbā ierastā solista lomā būs ansamblis Carion. Jaundarbu veido trīs kompozīcijas, kuru autori ir starptautiski pazīstami komponisti – zviedriete Brita Bīstrema, dānis Anderss Nordentofts un latvietis Andris Dzenītis, kurš savu darba daļu Delta Returning veltījis Baltijas ceļa 30. jubilejai. Šis ir LNSO īpašs pasūtinājums LV100 jaundarbu ciklā.

No klasikas zelta izlases būs Ludviga van Bēthovena Trešā jeb “Heroiskā” simfonija, aizsākot svinēt komponista 250. dzimšanas dienu, ko visā pasaulē ar vērienu atzīmēs 2020. gadā. Bēthovens šo simfoniju sākotnēji veltīja Savam dievinātajam vienaudzim Napoleonam Bonapartam. Taču, 1804. gada maijā uzzinot, ka Napoleons nolēmis kronēt sevi, Bēthovens bija tik ļoti vīlies, pat sašutis par elka vēlmi iekļūt tirānu rindās, ka trakās dusmās (tā stāsta komponista asistents Ferdinands Rīss) demonstratīvi saplēsa simfonijas titullapu, tādējādi atsaucot veltījumu.

“LNSO vasarnīcas” otrās dienas vakarā festivāla saimnieks Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris uzstāsies sava mākslinieciskā vadītāja un galvenā diriģenta Andra Pogas vadībā.

24. augusta koncerta režiju veidos starptautiski pazīstamais kinorežisors Dāvis Sīmanis, kurš sevi apliecinājis kā spožu koncertveidotāju un saņēmis balvu “Kg kultūras” par 2018. gada Dziesmusvētku vokālsimfoniskās mūzikas koncerta režiju “Arēnā Rīga”. Rēzeknē Dāvis Sīmanis sadarbosies ar talantīgo gaismu mākslinieku Mārtiņu Feldmani.

GORS Kultūras vēstnieku programmas dalībniekiem biļetes ar 30% atlaidi, veicot pirkumu kasēs vai Latgales vēstniecības GORS biļešu sistēmas klienta profilā. Kasēs lūgums uzrādīt karti pirms pirkuma veikšanas.

“LNSO vasarnīcu” rīko LNSO un Latgales vēstniecība GORS, un tas ir mūzikas festivāls ģimenei un draugiem jeb muzykys festivals saimei i draugim.

Uz festivālu "LNSO vasarnīca" ļoti ērti doties un atgrieztes Rīgā ar autobusu.

Bērni līdz 7 gadu vecumam pasākumā var netikt ielaisti. Pusstundu pirms pasākuma sākuma sāk darboties bērnu istaba, kas pieejama bērniem vecumā no trīs līdz septiņiem gadiem. Bērnu istabas apmeklējums ir bez maksas. Pirms tam lūgums pieteikties, zvanot +371 64633303.

Informējam, ka pasākuma laikā ilustratīvi mākslinieciskiem mērķiem un nolūkā informēt sabiedrību par notikušo pasākumu var tikt veikta fotografēšana, video un/vai audio ieraksta veikšana. Minētās darbības tiek veiktas atbilstoši datu apstrādes prasībām, neidentificējot konkrētas personas. Iegūtie materiāli var tikt publicēti un/vai translēti plašsaziņas līdzekļos, kā arī sociālajos tīklos internetā u.tml.

Ja Jūs nevēlaties tikt fotografēts vai filmēts, Jums ir tiesības pieprasīt, lai šādas darbības attiecībā uz Jums netiek veiktas. Jums ir tiesības lūgt neizmantot vai dzēst Jūsu personas datus – fotoattēlu, video vai audio ierakstu, kurā jūs esat fiksēts, sazinoties ar personas datu apstrādes pārzini – SIA “Austrumlatvijas koncertzāle” administrāciju klātienē, Rēzeknē, Pils ielā 4; zvanot 646 33303 vai rakstot koncertzale [at] rezekne [dot] lv.

24. Aug 2019 19:00, sestdiena

Biļetes cena
10,00 €12,00 €15,00 €17,00 €20,00 €

Event date and time

Paradzamais garums2 h
Nūtikšonys vītaLielā zāle
OrganizātuojsLNSO un Latgales vēstniecība GORS

Bērni līdz 7 gadu vecumam pasākumā var netikt ielaisti. Pusstundu pirms pasākuma sākuma sāk darboties bērnu istaba, kas pieejama bērniem vecumā no trīs līdz septiņiem gadiem. Bērnu istabas apmeklējums ir bez maksas. Pirms tam lūgums pieteikties, zvanot +371 64633303.