LONDONAS GOSPEĻKORIS

19. decembrī Latgales vēstniecībā GORS Rēzeknē Austrumeiropas koncerttūres laikā uzstājās Londonas Municipalitātes gospeļkoris (London Community Gospel Choir, LCGC). Koncertā klausītājiem bija iespēja baudīt tradicionālās gospeļu dziesmas autentiskā izpildījumā.

Šis emocionālais kolektīvs ir atzīts par vienu no labākajiem profesionālajiem koriem pasaulē. Londonas Municipalitātes gospeļkoris uzstājies kopā ar Kailiju Minogu, Madonnu, Džeimsu Braunu, Džordžu Maiklu, pat seru Pola Makartniju, Stingu, Eltonu Džonu, Depeche Mode un citiem slaveniem māksliniekiem. Koris piedalījies daudzu televīzijas un radio programmu ierakstos un ieskaņojis Volta Disneja studijas pilnmetrāžas multfilmu “Karalis Lauva”.

Londonas Municipalitātes gospeļkoris tika dibināts 1983.gadā, tā dibinātājs un vadītājs ir Bazils Mīds (Bazil Meade). Koris apvieno vairāku Londonas draudžu locekļus, kuriem kopīga ir mīlestība pret mūziku un kristīgā ticība, kuru viņi nes cilvēkiem, jau turpat 20 gadu garumā uztājoties gan bazīcās, gan koncertzālēs, naktsklubos, cietumos, skolās, teātros, TV un radio studijās. Londonas Municipalitātes gospeļkoris dzied konferencēs, oficiālās valsts mēroga pieņemšanās, dzimšanas dienas ballēs, pat bērēs un slavenību kāzās.

Koris sniedz ap 100-150 koncertu gadā dažādās pasaules malās, ir izdevis deviņus albumus un Bazila vadībā rīko gospeļdziedāšanas kursus, kurus cer kādreiz pārveidot par Gospeļmūzikas skolu.

“Ievietot LCGC kādā noteiktā mūzikas veida plauktiņā ir neiespējami. Viņi ir ļoti mainīgi, spējīgi piemēroties, viņi rada dinamisku skaņu, bagātu harmoniju gan pilnā sastāvā, gan mazā grupā. LCGC ir pazīstami ar saviem ātra tempa gospeļdziedājumiem, svinga ritmiem, rhythm&blues, tradicionāliem un soul stilā veidotiem aranžējumiem, kā arī ar dzīvīgi pievilcīgu horeogrāfiju uzstāšanās laikā,” tā par sevi saka pats koris.

Londonas Municipalitātes gospeļkoris arī ir bijis ražīgs talantu šūpulis – daudzi tagad pazīstami solodziedātāji savu muzikālo karjeru sākuši tieši šajā kolektīvā.

Foto: Andrejs Vasjukevičs