Valmieras Drāmas teātra viesizrāde ZOJKINA KVARTIRA

Mihails Bulgakovs ZOJKINA KVARTIRA*

Neprātīgi sapņi par cilvēka cienīgu dzīvi

Režisore – Indra Roga
Scenogrāfs – Mārtiņš Vilkārsis
Kostīmu māksliniece – Anna Heinrihsone
Horeogrāfe – Inga Raudinga
Gaismu mākslinieks – Igors Kapustins, Krišjānis Strazdīts

No krievu valodas tulkojušas Indra Roga un Edīte Tišheizere

*Zojas dzīvoklis

Lomās: Ieva Puķe, Ivo Martinsons, Tālivaldis Lasmanis, Inese Pudža vai Alise Polačenko, Krišjānis Salmiņš, Mārtiņš Liepa, Kārlis Neimanis, Elīna Vāne, Imants Strads, Inga Siliņa, Māra Mennika, Dace Eversa, Arnolds Osis, Rihards Rudāks, Ilze Pukinska, Inese Ramute, Astra Baumane, Baiba Valante,Skaidrīte Putniņa, Ģirts Rāviņš, Januss Johansons, Ingus Kniploks, Māris Bezmers, Mārtiņš Meiers, Rihards Jakovels, Emīls Zilberts, Gidons Grīnbergs vai Indulis Cintiņš, Kristaps Skujiņš, Ričards Pūgulis, Daumants Kalniņš.

Lugas notikumi risinās piecus gadus pēc Krievijas revolūcijas. Neskatoties uz padomju ierēdņu prasībām „sarūmēties”, uzņēmīgā Zoja Deņisovna Peļc’ ir izmanījusies paturēt savu skaisto dzīvokli. Tas kļūst par Zojas peļņas avotu, lai viņa kopā ar mīļoto cilvēku varētu tikt prom no pēcrevolūcijas ikdienas. Taču tur mīt un pēc šā dzīvokļa kāro arī citi, palaikam visai dīvaini un mistiski spēki.

Izrāde saņēmusi laikraksta "Diena" Gada balvu kultūrā 2012.gadā kā pārsteidzošs un kvalitatīvs mākslas fakts.

Izrāde nominēta 2012./2013. gada Latvijas teātru gada balvai 3 nominācijās - Gada aktieris (Imants Strads), Gada scenogrāfs un Gada kostīmu mākslinieks.