LATVIJAS SAJŪTAS

18. novembrī Latgales vēstniecībā GORS Valsts svinīgi izskanēja svētku koncerts „Latvijas sajūtas”, kurā jaunās skaņās varēja dzirdēt populāras latviešu tautasdziesmas un dziesmas no tautā iemīļoto komponistu Raimonda Paula, Imanta Kalniņa, kā arī citu komponistu daiļrades Jolantas Gulbes un zviedra Hansa Anteheda izpildījumā. Koncertā piedalījās dziedātāja Jolanta Gulbe-Paškeviča, saksofona virtuozs Deniss Paškevičs un Hansa Anteheda Trio: Hans Antehed (Zviedrija) (klavieres, aranžijas), Edvīns Ozols (bass) un Daniels Olsons (Zviedrija), sitamie instrumenti.

Koncerta pirmajā daļā Ivetai Apkalnai (Iveta Schuenemann) tika piešķirts apbalvojums „Rēzeknes Goda pilsonis” par Latgales un Latvijas kultūrvides veidošanu un Rēzeknes pilsētas tēla popularizēšanu. Iveta Apkalna ir dzimusi Rēzeknē un ir darījusi slavenu Rēzeknes vārdu pasaules kultūrvidē. Jau 16 gadu vecumā viņai bija uzticēti ērģelnieces pienākumi pāvesta Jāņa Pāvila II vizītes dievkalpojumā Aglonas bazilikā 1993. gadā. Kopš tā laika viņa arvien paaugstina savas meistarības līmeni, ir piedalījusies un guvusi augstu novērtējumu gan Latvijas, gan starptautiskajos konkursos un šodien viņa ir viena no Eiropas aktīvākajām un pieprasītākajām solo ērģelniecēm. Iveta Apkalna bija tā, kas piedalījās Latgales vēstniecības GORS atklāšanas koncertā, un pateicoties tieši viņas neatlaidībai, Latgales vēstniecībā GORS ar AS „Latvijas Valsts meži” atbalstu sākušas skanēt Johannus Ecclesia digitālās ērģeles. Savos daudzajos koncertos māksliniece īpaši izceļ to, ka nāk no Latvijas, no Rēzeknes.

Savas balvas pasniedza arī Latgales plānošanas reģiona (LPR) Latgales uzņēmējdarbības (LUC) centrs, kas šī gada oktobra nogalē ar LPR Attīstības padomes atbalstu izsludināja konkursu ’’Latgales reģiona uzņēmēju gada balva 2014’’. Konkursa mērķis ir apzināt un godināt Latgales plānošanas reģiona uzņēmējus, kuri aktīvi un godprātīgi darbojas savā nozarē, sekmējot uzņēmējdarbības vides attīstību Latgales reģionā, veicināt Latgales plānošanas reģiona uzņēmēju atpazīstamību, plašsaziņas līdzekļos popularizējot labas uzņēmējdarbības prakses piemērus Latgalē. Balvu "Gada jaunais komersants" ieguva  SIA Austrumlatvijas koncertzāle jeb Latgales vēstniecība GORS.