Kinofestivāla OPEN PLACE noslēguma koncerts

Vakar, 20. augustā, Rēzeknē ar svinīgu koncertu noslēdzās II Starptautiskais īsfilmu kinofestivāls OPEN PLACE, kurā otro gadu pēc kārtas galveno balvu – festivāla Grand Prix – saņēma īsfilma no Dānijas: šoreiz dāņu režisora Teja Molstroma Kristensena (Theis Mølstrøm Christensen) dokumentālā īsfilma „Dissonans”.
 
Īsfilmas tika apbalvotas 4 nominācijās un saņēma arī 3 īpašās balvas. Kā „Labākā dokumentālā īsfilma” balvu saņēma vēl viena dāņu režisora Karla Olsona (Carl Olsson) īsfilma „Lai svētīta ir šī vieta” (Velsignet være dette sted), par „Labākā īsmetrāžas spēlfilma” balvu saņēma poļa Bartoša Kruhlika (Bartosz Kruhlik) filma „Karstums” („Žar”), „Labākās animācijas īsfilmas” balvu saņēma latvieša Edmunda Jansona darbs „Kora turneja”. E. Jansons ieguva arī ceļojumu aģentūras „Impro” īpašo balvu kā kinofestivāla veiksmīgākais latviešu izcelsmes režisors. Rēzeknes pilsētas domes īpašā balva par filmu „Mūsu bargā ziema” (Nasza zima zla) ceļos uz Poliju pie režisora Gžegož Zarični (Grzegorz Zariczny), bet skatītāju simpātijas balvu saņēma Krievijas režisore Anna Janovskaja (Анна Яновская) par īsfilmu „Labais cilvēks” (Chelovek-dobro).
 
Šī gada kinofestivāla konkursa programmā piedalījās 27 īsfilmas, ko veidojuši jaunie režisori no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Polijas, Dānijas, Vācijas un Krievijas. Jauno režisoru veikumu izvērtēs kompetenta žūrija, kuras sastāvā ir vairāki kino profesionāļi: kino režisore un pasniedzēja Laima Žurgina, Baltijā lielākā starptautiskā īsfilmu festivāla „2ANNAS” producente Amanda Boka, kino un video mākslas pasniedzēja Agnese Ivane un kino konsultants, viens no Ūmeo starptautiskā filmu festivāla (Zviedrija) dibinātājiem Toms Palmens (Thom Palmen), kā arī režisore un producente Ināra Kolmane.
 
Noslēguma koncerta dalībnieki, festivāla dalībnieki, jaunie režisori un žūrijas pārstāvji atzinīgi novērtēja Rēzeknes pilsētu, Latgales vēstniecības GORS iespējas, komandas spēku un festivālā aizsākto darbu. Žūrijas priekšsēdētāja Laima Žurgina atzina, ka „rēzeknieši var būt lepni, ka pilsētā ienāk pasaules kultūra un ka tās perspektīvas ir ļoti plašas”. Tāpat žūrijas pārstāvji uzslavēja pilsētu un koncertzāli par drosmi šādu pasākumus rīkot ārpus galvaspilsētas.
 
Festivāla noslēguma koncertā notika ne vien svinīga balvu pasniegšana, bet arī gan vietējo, gan viesmākslinieku uzstāšanās. Rēzekniešiem un pilsētas viesiem bija iespēja vēlreiz piedzīvot deju kopas „Dziga” un horeogrāfes Lilijas Liporas dejas uzvedumu „Būt kopā”, ar pasaulē un Latvijā zināmām dziesmām priecēja Rēzeknes bigbends un dziedātājs Andris Ērglis, kā arī kinofestivāla noslēgumā piedalījās Krievijas kino un teātra aktieri Valentīna Talizina, Irina Švedova, Sergejs Koļesniķovs un Aristars Ļivanovs. Koncertu vadīja Latgales vēstniecības GORS vadītāja Diāna Zirniņa un Krievijas aktieris, TV raidījumu vadītājs Vjačeslavs Manučarovs. 
Foto autors Māris Justs.