Pasta karietes sagaidīšana

13. maijā pie Latgales vēstniecības GORS Rēzeknē piestāja vēsturiskas pasta kariete, kura izgatavota pēc 19. gadsimta paraugiem. Ekspedīcija apstājās Rēzeknē, lai saņemtu laimīga ceļa vēlējumus no pilsētas vadības un lai visi interesenti varētu apskatīt karieti un nofotografēties ar to.

Kariete, kurā iejūgti četri zirgi, caur Rēzekni devās projekta „Pasta ceļš Latvija-Lietuva-Polija” ietvaros pa seno Imperatora pasta ceļu no Sanktpēterburgas uz Varšavu. Arī Rēzeknē bija pasta stacija, bet, tā kā tās vietā jau sen ir uzbūvētas citas ēkas, karietēm tika piedāvāts apstāties pie viena no 21. gadsimta mūsdienu Rēzeknes simboliem – koncertzāles.

Ekspedīciju organizē Lietuvas sabiedriskā organizācija „Klajūnu klubas”, bet projekta kurators ir Lietuvas republikas premjerministrs Aļgirdas Butkjavičus. Tā kā pati ideja – braukt pasta karietēs ar zirgiem pa seno maršrutu – ir ļoti neparasta, plašsaziņas līdzekļi, jo īpaši Lietuvas un Polijas, ekspedīcijai velta ļoti lielu uzmanību. Turklāt ekspedīcijas gaitā plānots izveidot un izdot pilnmetrāžas dokumentālo filmu „Pasta ceļa dienasgrāmata” un visi, kas atnāks uz tikšanos ar ekspedīcijas dalībniekiem pie Latgales vēstniecības GORS, kļūs par aktieriem. Filmu plānots iesniegt starptautiskajos kinofestivālos un parādīt vairākos televīzijas kanālos.