ZALTA KRISTEŅŠ. Muzikāla vakarēšana ar Jāni Streiču

Muzikālā vakarēšana, kurā Jānis Streičs un aktieri Jānis Paukštello, Viktorija Streiča, Sarmīte Rubule, kā arī mūziķis Ēriks Zeps un grupa “Rikši” kopā ar skatītājiem lasīs un izdziedās Jāņa Klīdzēja stāstu “Zalta kristeņš”.

6. maija vakars būs vakarēšana kā kinorežisora bērnībā, kad ziemas vakaros sanāca kaimiņienes, lai, darinot līdzpaņemtos rokdarbus, varētu klausīties, ko Streiču Jānītis tām lasīja priekšā. “Jau kopš bērnības man mīļš bijis rakstnieks Jānis Klīdzējs, un šī stāsta galvenā varoņa Benedikta prototips ir paņemts iz dzīves – kad Klīdzējs bija pusaudzis, viņam bija “lielais draugs”, ar kuru viņš labi sapratās – nebēdnieks, ermoņiku spēlmanis, jokdaris, alus dzērājs, linu kulstītājs, grāvju racējs, bet pāri visam – Dieva dots muzikants. No šī stāsta arī radās brīnišķīgā dziesma “Brūnacīte”, kas pēc šī darba izlasīšanas radio pārraidēs vēl pirms 2. pasaules kara tautā kļuva iemīļota. Mēs lasīsim šo stāstu gabaliņu pa gabaliņam, pa vidu dziedāsim, un mums līdzi dziedās pasākuma apmeklētāji,” par pasākuma norisi stāsta režisors Jānis Streičs. Atceroties bērnības vakarēšanas, Streičs atzīst, ka mūsdienās gan neviens neņem līdzi rokdarbus, toties kopīga dziedāšana joprojām ir realitāte, ko varēs piedzīvot arī vakarēšanā Latgales vēstniecībā GORS.

GORS Kultūras vēstnieku programmas dalībniekiem biļetes ar 30% atlaidi, veicot pirkumu kasēs vai Latgales vēstniecības GORS biļešu sistēmas klienta profilā. Kasēs lūgums uzrādīt karti pirms pirkuma veikšanas.

Informējam, ka pasākuma laikā ilustratīvi mākslinieciskiem mērķiem un nolūkā informēt sabiedrību par notikušo pasākumu var tikt veikta fotografēšana, video un/vai audio ieraksta veikšana. Minētās darbības tiek veiktas atbilstoši datu apstrādes prasībām, neidentificējot konkrētas personas. Iegūtie materiāli var tikt publicēti un/vai translēti plašsaziņas līdzekļos, kā arī sociālajos tīklos internetā u.tml. 
 
Ja Jūs nevēlaties tikt fotografēts vai filmēts, Jums ir tiesības pieprasīt, lai šādas darbības attiecībā uz Jums netiek veiktas. Jums ir tiesības lūgt neizmantot vai dzēst Jūsu personas datus – fotoattēlu, video vai audio ierakstu, kurā jūs esat fiksēts, sazinoties ar personas datu apstrādes pārzini – SIA “Austrumlatvijas koncertzāle” administrāciju klātienē, Rēzeknē, Pils ielā 4; zvanot 646 33303 vai rakstot koncertzale [at] rezekne [dot] lv.

06. Mai 201917:00, pirmdiena
Biļetes cena
7.00 €
Paredzamais ilgums1 h 30 min
Norises vietaMazā zāle
OrganizētājsAustrumlatvijas koncertzāle, SIA
Pieslēdzies vai Reģistrējies, lai nopirktu biļetes GORS biļešu sistēmā!
Bērniem līdz 7 gadu vecumam (neieskaitot), kas neaizņem atsevišķu sēdvietu, biļetes nav jāiegādājas. Pusstundu pirms pasākuma sākuma sāk darboties bērnu istaba, kas pieejama bērniem vecumā no trīs līdz septiņiem gadiem. Bērnu istabas apmeklējums ir bez maksas. Pirms tam lūgums pieteikties, zvanot +371 64633303.