TRĪP! Postfolkloras grupas RIKŠI jaunā albuma atklāšanas svētki

Tas beidzot ir noticis! Sagaidīts latgaliešu enerģiskās postfolkloras grupas “Rikši” jaunais albums!

“Gadkrāsu ballīte” - tā latgaliešu postfolkloras grupa “Rikši” piesaka sava jaunā albuma “trīp!” atklāšanas svētkus 2020. gada janvārī. Albums ir ilgi lolots un gaidīts, tajā apkopotas Rēzeknes puses gadskārtu ieražu dziesmas grupas dalībnieku aranžijās, turklāt paši “Rikši” ieguvuši citādāku skanējumu. 

“Kādas tālas Dienvidu zemes ceļojuma laikā manī nāca atklāsme, ka tieši gadskārtas lielā mērā veido latvieša mentalitāti,” stāsta grupas līderis Ēriks Zeps. “Tur, Dienvidos, kur katra diena laikapstākļu ziņā ir tāda pati kā iepriekšējā, cilvēki laika ritējumu uztver krietni mierīgāk. Savukārt mums lieka kavēšanās var nozīmēt, piemēram, sēšanas vai ražas novākšanas nokavēšanu un palikšanu badā. Šis četrdaļīgais ritējums mūsos ir iesēdies un parādās ne tikai gada griezumā. Tāda, četrdaļīga, var būt arī mūsu diena vai kāds dzīves posms.”

“Rikši” atzīst, ka jaunās programmas stāsts ir par emocijām un pieredzēm, kas tiek gūtas dažādu laika posmu piedzīvojumos. Katra emocija un notikums iekrāso jaunu krāsu mūsu dzīves bagāžas audeklā, tāpēc albumam izvēlēts nosaukums “trīp!” (latv. - “triep!”). Galvenais ir dzīves laikā piedzīvot krāšņu emociju gammu, nepalikt par baltu vai pelēku lapu un pašiem noteikt, cik daudz kādas gammas tiek iekrāsots mūsu pieredzē. Īsāk sakot, ļauties dzīvot, jo piedzīvojumi krāso. Turklāt šajā stāstā ļoti labi iederas arī neviļus radusies paralēle ar angļu valodas vārdu “trip” - ceļojums. Albuma atklāšanas svētkos postfolkloras grupa “Rikši” aicina doties kopīgā ceļojumā Rēzeknes puses gadskārtu ieražu dziesmās, protams, neaizmirstot arī par vecajām, labajām dziesmām un ierasto “Rikšu” skatuvisko enerģiju. Tāpat beidzot ir pienākuši svētki, kuros ikviens, kas vēlēsies, varēs arī kārtīgi izdancoties, izlustēties un iztrakoties, skanot “Rikšu” mūzikai.

Informējam, ka pasākuma laikā ilustratīvi mākslinieciskiem mērķiem un nolūkā informēt sabiedrību par notikušo pasākumu var tikt veikta fotografēšana, video un/vai audio ieraksta veikšana. Minētās darbības tiek veiktas atbilstoši datu apstrādes prasībām, neidentificējot konkrētas personas. Iegūtie materiāli var tikt publicēti un/vai translēti plašsaziņas līdzekļos, kā arī sociālajos tīklos internetā u.tml.
 
Ja Jūs nevēlaties tikt fotografēts vai filmēts, Jums ir tiesības pieprasīt, lai šādas darbības attiecībā uz Jums netiek veiktas. Jums ir tiesības lūgt neizmantot vai dzēst Jūsu personas datus – fotoattēlu, video vai audio ierakstu, kurā jūs esat fiksēts, sazinoties ar personas datu apstrādes pārzini – SIA “Austrumlatvijas koncertzāle” administrāciju klātienē, Rēzeknē, Pils ielā 4; zvanot 646 33303 vai rakstot koncertzale [at] rezekne [dot] lv

04. Jan 2020 18:00, sestdiena

Biļetes cena
10,00 €12,50 €15,00 €

Pasākuma datums un laiks

Paredzamais ilgums1 h 30 min
Norises vietaLielā zāle
OrganizētājsRikši, biedrība

Bērniem līdz 7 gadu vecumam (neieskaitot), kas neaizņem atsevišķu sēdvietu, biļetes nav jāiegādājas.