Tiešsaistes seminārs. TRADĪCIJU ILGTSPĒJA: LABĀS PRAKSES PIEMĒRI

14. un 25. janvārī Latgales vēstniecībā GORS, Rēzeknē, norisināsies divu tiešsaistes semināru cikls “Latgales tradīciju ilgtspēja mūsdienu vidē”. Semināru mērķis ir aktualizēt Latgales nemateriālā kultūras mantojuma saglabāšanas un popularizēšanas iespējas. Semināru dalībnieki pārstāv dažādas kultūras un amatniecības jomas un piedāvā saistošu pieredzes apmaiņu ne tikai Latgales, bet arī citu reģionu interesentiem. 
 
“Latvijas Nacionālais kultūras centrs organizē šos seminārus, lai pievērstu uzmanību Latgales tradīciju daudzveidībai un krāšņumam un tam, kā nemateriālo kultūras mantojumu iespējams saglabāt un radoši iedzīvināt mūsdienās. Semināru programma atspoguļo ciešo sadarbību starp valsts institūcijām, pašvaldībām un nevalstiskajām organizācijām, kas ļauj īstenot kopienu aktivitātes tradīciju kopšanā. Turklāt tieši šajā brīdī līdzās pieredzes apmaiņai un zināšanu papildināšanai ne mazāk svarīgs semināra mērķis ir kopības sajūtas stiprināšana, pat ja tikai virtuālajā vidē,” uzsver Latvijas Nacionālā kultūras centra direktore Signe Pujāte.
 
Semināri būs skatāmi tiešraidē 14. un 25. janvārī no pl. 11.00 līdz pl. 13.30 Latvijas Nacionālā kultūras centra “Youtube” kanālā “LNKC tiešraides”.
 
Seminārs “Tradīciju ilgtspēja: labās prakses piemēri” veltīts nemateriālā kultūras mantojuma praktiskajiem aspektiem. Seminārā piedalās kultūrvēsturniece, latviešu apģērba un apavu vēstures un valkāšanas tradīciju Latvijā pētniece Ieva Pīgozne, tekstilmāksliniece, audēja, rokdarbniece un skolotāja Annele Slišāne, māksliniece, mākslas vēsturniece un LMA lektore Evija Vasilevska, ādas apstrādes un zirglietu izgatavošanas meistare Irēna Baufale un Latvijas Nacionālā kultūras centra Tautas lietišķās mākslas eksperte Linda Rubena. Moderē Marika Zeimule, Kultūras ministrijas Ministra biroja vadītāja, Biedrības “Latgales tradicionālās kultūras centrs “Latgaļu sāta” valdes priekšsēdētāja un Līga Kondrāte, Ludzas novada Tūrisma informācijas centra vadītāja.
 
Pieteikšanās semināram: ej.uz/21012021Amatnieciba
 
Seminārus organizē Latvijas Nacionālais kultūras centrs sadarbībā ar biedrību “Dienvidlatgales NVO atbalsta centrs”, finansiāli atbalsta Kultūras ministrija un Latgales plānošanas reģions.
 
 

25. Jan 2021 11:00, pirmdiena
Paredzamais ilgums2 h 30 min
Norises vietaMazā zāle
Biļetes cenaIeeja par brīvu
OrganizētājsLatvijas Nacionālais kultūras centrs