SKAŅU KATEDRĀLES. Pianista Reiņa Zariņa solo koncerts

2017. gada 9. septembrī Latgales vēstniecībā iskanēja pianista Reiņa Zariņa koncerts, kura kodols bija Andra Dzenīša jaundarba “Astoņstūris” pasaules pirmatskaņojums. Dzenītis pats šī cikla astoņas daļas tēlaini apraksta kā katedrāli, ap kuru apaugušas mazas mājiņas. Un līdzīgiem vārdiem var aprakstīt arī koncerta pārējo programmu - Baha Otrās Partitas sešas daļas, kuras apvij monumentālo un eksaltēto Lista Sonāti si-minorā.
Londonā dzīvojošais Reinis Zariņš ir viens no Latvijas izcilākajiem pianistiem, kuram Latgales vēstniecība GORS nav sveša un viņš nav svešs Rēzeknei un tās viesiem – uzstājies ar solo programmām, muzicējis kā viens no izcilā “Trio Palladio”, kopā ar dejotāju Kirilu Burlovu tieši Latgales vēstniecībā GORS 2016. gadā pirmizrādījuši Pētera Vaska “Gadalaiku” iedvesmotu koncertuzvedumu. Reinis Zariņš ir vairākkārtējs Latvijas Lielās Mūzikas balvas ieguvējs (2012., 2013. un 2015. gadā), arī pērnā gada nominants, 11 starptautisku konkursu laureāts un daudzu prestižu starptautisku festivālu dalībnieks – Bātas starptautiskā mūzikas festivāla, Lucernas festivāla, Kremerata Baltica festivāla, Jēlas-Norfolkas kamermūzikas festivāla, Jaunskotijas mūzikas festivāla, MasterWorks, Crescendo un Holland Music Sessions. Reinis Zariņš ar izcilību absolvējis Jāzepa Mediņa mūzikas skolu un Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolu Rīgā, Jēlas Universitātes mūzikas skolu (ASV) un Londonas Karalisko Mūzikas akadēmiju.
Par pianistu saka: “Reinis Zariņš ir dārgakmens latviešu atskaņotājmākslā. Ne jau tikai tāpēc, ka spoži vizmo – viņam ir tāda iekšējā vērtība, ko nevar izsvērt skaitļos. R. Zariņš ir domājošs mūziķis, kura interpretācijām vienmēr ir visdziļākie slāņi, ideāls līdzsvars starp ļoti personīgu un objektīvu skatījumu uz mūziku.”
 
Foto: Andrejs Vasjukevičs/ Latgales vēstniecība GORS