Skaistāko operešu melodiju koncerts

Skaistāko operešu melodiju koncerts Latgales vēstniecībā GORS

8. martā, dienā, kad visā pasaulē tiek īpaši lolotas sievietes, Latgales vēstniecībā GORS notiks krāšņs operešu melodiju koncerts, kurā klausītāji varēs baudīt skaistākās Johana Štrausa, Ferenca Lehāra, Karla Millekera, Emeriha Kalmana, Žaka Ofenbaha un Niko Dostāla operešu ārijas, duetus, orķestra skaņdarbus un dejas.

Rīgas Muzikālā teātra veidotajā koncertprogrammā "Štrauss, Lehārs un …" piedalīsies skatītājiem labi pazīstami un iemīļoti solisti – Ingus Pētersons, Evita Zālīte, Nauris Indzeris, kā arī jauni mākslinieki, kuriem šī ir pirmā sastapšanās ar opereti - Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas audzēkņi Laura Teivāne un Emīls Kivlenieks, kā arī Tallinas konservatorijas studente Marlēna Keine.

Mākslinieku izpildījumā koncertā izskanēs dueti un operešu ārijas no Johana Štrausa operetes "Sikspārnis", Ferenca Lehāra operetes "Jautrā atraitne", Imre Kalmāna operetes "Mārica", Karla Millekera operetes "Gasparone", Johana Štrausa operetes "Čigānu barons", Ferenca Lehāra operetes "Grāfs fon Luksemburgs", Niko Dostāla operetes "Klīvija", Žaka Offenbaha operetes "Perikola", Ferenca Lehāra operetes "Paganini", Imre Kalmāna operetes "Silva", kā arī orķestra skaņdarbi no Niko Dostāla operetes "Klīvija" un Johana Štrausa "Pizzicatto polka". Koncerta apmeklētājus gaida arī skaisti dejas priekšnesumi - deja ar svecēm no Imre Kalmana operetes "Bajadēra" un Johana Štrausa valsis no Dienvidiem.

Koncertu vadīs Rīgas muzikālā teātra draugs, tautā iemīļotais aktieris Zigurds Neimanis, savukārt par koncerta muzikālo noformējumu rūpēsies Operetes orķestris, kura vadība uzticēta Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijas docentam un Latvijas orķestru asociācijas valdes loceklim Guntaram Bernātam.

Rīgas Muzikālais teātris ir jauns, inovatīvs teātris, kas tapis, atsaucoties publikas interesei par kvalitatīvu operetes un mūzikla žanra piedāvājumu. Rīgas Muzikālais teātris ir apņēmības pilns aktualizēt operetes žanru, veidojot arvienu jaunus iestudējumus. Lai arī Rīgas Muzikālajam teātrim nav savu telpu, līdz šim iestudētas tādas pazīstamas operetes kā Ferenca Lehāra "Grāfs fon Luksemburgs", Johana Štrausa "Čigānu barons", Imre Kalmana "Bajadēra" un "Cirka princese", uzvedums "Karmena" pēc Žorža Bizē operas motīviem, kā arī vairākas koncertprogrammas. Nupat Rīgā, kultūras pilī "Ziemeļblāzma", pirmizrādi piedzīvojusi Niko Dostāla romantiskā operete "Klīvija".

Operešu mūzikas koncerts "Štrauss, Lehārs un …" notiks sestdien, 8. martā plkst. 17 Latgales vēstniecības GORS Lielajā zālē. Biļetes iegādājamas Latgales vēstniecības GORS kasē un "Biļešu paradīzes" tirdzniecības vietās visās Latvijā, kā arī interneta vietnē www.bilesuparadize.lv.

 

Vēstis sagatavoja
Aija Eriņa
Latgales vēstniecības GORS Mārketinga nodaļas vadītāja