VĪNS UN MŪZIKA. ITĀLIJA

Augusts noslēdzas ar Itālijas noskaņām

Ar Itālijas noskaņām skaistās ainavās, vīna un klasiskās mūzikas baudīšanā 31. augustā Latgales vēstniecībā GORS izskanēja kino un mūzikas mēnesis, līdz ar to noslēdzot arī vasaras viegluma sajūtu koncertzāles repertuārā.

Pirmo reizi Rēzeknē klausītājiem bija iespēja piedzīvot koncertsērijas „Vīns un mūzika” pasākumu, kas šoreiz tika veltīts Itālijai. Muzikālās baudas lutināja lieliskā operdziedātāja Sonora Vaice un dziedātājs, skanīgais tenors Jānis Ķirsis, bet pie klavierēm bija Latvijas vadošo solistu pavadošā koncertmeistare Ilze Ozoliņa. Muzikālajā programmā uz Itāliju veda Gaetano Doniceti, Džakomo Pučīni, Džoakīno Rosīni, Džuzepes Verdi skaņdarbi. Tomēr, lai vairāk tuvinātos tradicionālajai Itālijas sajūtai, mazliet neierasti līdz šim piedzīvotajam koncertzāles Mazajā zālē, apmeklētājiem koncerta starpbrīdī tika piedāvāta iespēja nobaudīt „Casa Vinicola Zonin” grupas vīnus. Vīna baudas ar jaunām zināšanām pasākuma otrajā daļā papildināja profesionāļu stāstījums gan par mūziku, gan par vīnu un tā baudīšanas procesiem – pieredzē un zināšanās dalījās bāra „Garage” līdzīpašnieks Jānis Jenzis, „Latvijas Koncerti” direktors Guntars Ķirsis un profesionāls vīnzinis Mārtiņš Jerums.

Koncerta apmeklētāju vidū bija arī Rēzeknes pilsētas domes vadītājs Aleksandrs Bartaševičs, kurš sarunā ar „Latvijas Koncertu” direktoru Guntaru Ķirsi atzina, ka šāds vīna un labas klasiskās mūzikas salikums varētu kļūt par tradīciju arī Rēzeknē.