LAURA BICĀNE. Trīspuksti

Laura Bicāne ir latgaliešu dziesminiece, kura plašākai publikai kļuva pazīstama ar dalību Eirovīzijas nacionālajā pusfinālā 2012. Toreiz viņa izpildīja savu dziesmu „Freakin’Out”.

Laura dzied kopš bērnības, savulaik mūzikas skolā mācījusies akordeona spēli, bet, iemācoties spēlēt ģitāru, par Lauras sirdslietu kļuvusi tieši dziesmu komponēšana.

2013. gadā iznāca Lauras debijas albums „Es tikai ļaujūs”, kas ietvēra kompozīcijas dažādās valodās. Gandrīz pēc pusotra gada Laura saviem klausītājiem piedāvā otro albumu „Trīspuksti”.

Albums „Trīspuksti” ir īpašs ar to, ka tajā apkopotas dziesmas ar dzejnieces Egitas Terēzes Jonānes haikām. Tā saka pati Laura: „Egita ir uzrakstījusi trīsrindas, kurās paslēpusi melodiju. Man ir izdevies atklāt tajās ievīto mūzikas pavedienu. Egitas dzejoļi ir ļoti sirsnīgi un patiesi. Tādas ir arī šīs dziesmas.”

Albumā iekļauta arī kāda ļoti īpaša dziesma latgaliešu valodā, kuru Laura sacerēja māsas kāzām. Šo dziesmu koncertā Laura izpildīja kopā ar tenoru Jāni Kurševu.

Koncertā piedalījās arī tādi pazīstami mūziķi kā Artis Orubs, Ieva Supjeva, Liene Dravniece, Norberts Skraucis, Kārlis Indrišonoks u.c. mūziķi.