Aijas Andrejevas koncerts Mežā

Aijas Andrejevas koncertprogrammas "Mežā" noslēdzošais koncerts Latgales vēstniecībā GORS

Noslēdzoties gada romantiskākajam laikam – februārim, dziedātāja Aija Andrejeva aicina ikvienu labas mūzikas baudītāju paildzināt svētku noskaņu un apmeklēt viņas koncertprogrammu "Mežā", kas tapusi sadarbojoties latviešu dzejniecei un dramaturģei Mārai Zālītei un vienam no Latvijas pēdējo gadu atzītākajiem komponistiem Kārlim Lācim.

"Akustisks vēstījums par mīlestību solo balsij, divām ģitārām, klavierēm, trompetei un sitaminstrumentiem," programmu raksturo tās komponists Kārlis Lācis, kurš kopā ar pavadošo mūziķu grupu Kasparu Zemīti, Kasparu Grigali, Konstantīnu Jemeļjanovu, Ēriku Upenieku un Andri Grunti koncertos atskaņos albumā iekļautās kompozīcijas.

Māra Zālīte, viena no Latvijas ietekmīgākajām literātēm un tādu mūzikas šedevru kā Zigmāra Liepiņa komponētās rokoperas "Lāčplēsis", Raimonda Paula "Meža gulbji", Jāņa Lūsēna "Kaupēns, mans mīļais" mūzikas teksta autorēm, darbu pie koncertuzveduma "Mežā" pagājušā gada rudenī medijiem atzina: "Albums ir brīnišķīgs! Izdevies radīt noskaņu pilnu savdabīgu pasauli. Apvaldītas kaislības un neapvaldītas. Sievietes jūtu un dabas maģija, noslēpumi. Gan lirisms, gan dramatisms. Aijas balss ir ļoti ievelkoša, liela, gudra, dziļa. Instrumentācija izcila. Kārlis Lācis... Kārlis jau mums ir Kārlis Lielais! Prieks, ka mani teksti nākuši meistarīgās, jūtīgās un arī asprātīgās rokās!"

Dziedātāja Aija Andrejeva norāda, uzzinot, ka mūzikas dziesmu autore ir Māra Zālīte, sākotnēji esot nedaudz baidījusies, taču abu autoru atzinība viņai ir ļāvusi noticēt saviem spēkiem un mūzikā ielikta liela daļa no sevis. "Man pavisam nepatīk runāt par to, ko es dziedu, jo tā sajūta uzreiz tiek kaut kā sagrozīta. Skaistas tās dziesmas. Visas kā viena man ļoti īpašas. Romantiķiem domātas, jo tajās gan sižets, gan mūzika izrausta tās iekšējās sajūtu stīgas, bet katram citādāk, protams. Es tajās atradu gan tik tuvo dabas spēku ar tā noslēpumainību, gan mītiskus tēlus, bet visam pāri sievietes plašā pasaule - goda vārds, ko tik viņa (mēs) nevaram pateicoties iztēlei vien!" par savām sajūtām stāsta dziedātāja Aija Andrejeva.

Tagad, kad lielāka daļa darba jau aiz muguras, izpildītāja atzīst, ka šis ir bijis personiskākais un intīmākais projekts: "Tik ļoti kā šoreiz laikam ne reizi vēl nebiju analizējusi savas sajūtas un attiecības ar tekstu un mūziku. Ikviens, kurš bija iesaistīts radošajā komandā, gribēja zināt līdz sīkumiem – ko jūtu un domāju atrodoties uz skatuves. Tas bija kā eksāmens – nedrīkstēju nezināt, kāpēc kaut ko daru vai palieku bez kustības, it viss bija jāattaisno. Tā bija pirmoreiz, un tas nebūt nebija viegli. Kliedzu un spārdījos mēģinājumos, bet pārējie kā tāds tvaikonis turpināja iesākto un es nemaz nepamanīju, kā esam nonākuši līdz gala pieturai. Prieks, prieks, prieks!"

Aijas Andrejevas koncerts "Mežā" notiks 1. martā plkst. 19 Latgales vēstniecības GORS Lielajā zālē. Koncertuzveduma "Mežā" režisors ir Juris Jonelis, horeogrāfe - Olga Žitluhina. Koncertuzvedumu atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds un Latgales vēstniecība GORS. Biļešu cenas: 5 eiro (Ls 3.51); 7 eiro (Ls 4.92); 9 eiro (Ls 6.33). Biļetes uz koncertu nopērkamas Latgales vēstniecības GORS kasē un "Biļešu paradīzes" kasēs visā Latvijā, kā arī interneta vietnē www.bilesuparadize.lv.