12. VĪRS. Vēsturiska drāma

Septembrī Rēzeknē tiek plānotas Ziemeļvalstu dienas, kas pilsētas iedzīvotājiem piedāvās plašu pasākumu programmu dažādām mērķauditorijām un vecuma grupām. Programmā būs iekļauti semināri un diskusijas, priekšlasījumi, izstādes, kino filmas un muzikāli priekšnesumi.
 
Bezmaksas ieejas kartes iespējams izņemt GORS informācijas centrā no 10. septembra.
 
Žanrs: Vēsturiska drāma
Režisors: Harald Zwart
Ražošanas valsts: Norvēģija
Ražošanas gads: 2017
Valodas un subtitri: Filma norvēģu, angļu, vācu valodā ar subtitriem latviešu valodā
Vecuma ierobežojums: 16+
 
“12.vīrs” ir stāsts par norvēģu kara varoņa Jana Bālsrūda leģendāro izglābšanos no nacistiem Otrā Pasaules kara laikā. Darbība notiek 1943. gadā Norvēģijas ziemeļos. Divpadsmit pretošanās kustības dalībnieki zvejas laivā ved kravu ar sprāgstvielām, lai cīnītos ar ienaidnieku. Taču viņus nodod tautietis un vienpadsmit vīri tiek sagūstīti, spīdzināti un nogalināti. Tikai divpadsmitajam vīram izdodas izbēgt. Jans Bālsrūds izbēgot nonāk nežēlīgos ziemas apstākļos, neapzinoties, ka viņa neremdināmā apņēmība izdzīvot padarīs viņu par norvēģu pretošanās kustības simbolu.
 
Ziemeļvalstu dienas rīko Ziemeļvalstu Ministru padomes birojs Latvijā, Zviedrijas vēstniecība, Norvēģijas vēstniecība, Somijas vēstniecība, Dānijas vēstniecība, Islandes goda konsulāts un Dānijas Kultūras institūts sadarbībā ar Rēzeknes pilsētas pašvaldību un citiem sadarbības partneriem reģionā.
 
Bērnistaba, kamēr spēkā pulcēšanās ierobežojumi ar distancēšanos, diemžēl nebūs pieejama.
 
Vēršam apmeklētāju uzmanību tam, ka tiks ievēroti visi valsts noteiktie drošības pasākumi. Aicinām izvērtēt savu veselības stāvokli un neapmeklēt pasākumu, ja Jums ir elpceļu infekcijas slimības simptomi (drudzis, klepus, elpas trūkums), kā arī ja Jums ir noteikts pienākums ievērot pašizolāciju, mājas karantīnu vai stingras izolācijas nosacījumus.
 
Iegādājoties biļeti uz šo pasākumu, Jūs apliecināt, ka:
- ievērosiet visus 'Covid-19' izplatības ierobežošanai ieviestos drošības pasākumus, informācija par kuriem būs pieejama arī koncerta norises vietā;
- respektēsiet koncerta organizatoru norādījumus norises vietā - par apmeklētāju plūsmas organizāciju, par higiēnas prasību ievērošanu, dezinfekcijas līdzekļu pieejamību u. c.
 
Informējam, ka pasākuma laikā ilustratīvi mākslinieciskiem mērķiem un nolūkā informēt sabiedrību par notikušo pasākumu var tikt veikta fotografēšana, video un/vai audio ieraksta veikšana. Minētās darbības tiek veiktas atbilstoši datu apstrādes prasībām, neidentificējot konkrētas personas. Iegūtie materiāli var tikt publicēti un/vai translēti plašsaziņas līdzekļos, kā arī sociālajos tīklos internetā u.tml.
 
Ja Jūs nevēlaties tikt fotografēts vai filmēts, Jums ir tiesības pieprasīt, lai šādas darbības attiecībā uz Jums netiek veiktas. Jums ir tiesības lūgt neizmantot vai dzēst Jūsu personas datus – fotoattēlu, video vai audio ierakstu, kurā jūs esat fiksēts, sazinoties ar personas datu apstrādes pārzini – SIA “Austrumlatvijas koncertzāle” administrāciju klātienē, Rēzeknē, Pils ielā 4; zvanot 646 33303 vai rakstot koncertzale [at] rezekne [dot] lv.
 
 
30. Sep 202018:00, trešdiena
Biļetes cena
Ieeja par brīvu
Paredzamais ilgums2 h 15 min
Norises vietaMazā zāle
OrganizētājsNorvēģijas vēstniecība
Biļetes var nopirkt Latgales vēstniecības GORS kasē
Bezmaksas ieejas kartes iespējams izņemt GORS informācijas centrā no 10. septembra.