BERNSTEINS, GĒRŠVINS, ELINGTONS, BJORKA UN LINDA LEEN. LNSO VASARNĪCA. Festivāla noslēgums

Programmā: Leonards BERNSTEINS, BJORKA, Djūks ELINGTONS, Dons ELISS, Džordžs GĒRŠVINS, Linda LEEN, Kārlis VANAGS, Kurts VEILS

Festivāla noslēgumā – Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris un Latvijas Radio Bigbenda saspēle krāsainā un intensīvā simfodžeza repertuārā. Abu orķestru satikšanās – tas ir divkāršs radošs spēks, ko vadīs un valdīs LNSO diriģents Guntis Kuzma ciešā sadarbībā ar bigbenda māksliniecisko vadītāju Kārli Vanagu.

Koncertā būs divi īpaši viesi. Spožā dziedātāja un dziesmu autore Linda Leen ir košas balss un spēcīgas personības īpašniece. Ikkatrs viņas skatuviskais solis un ikkatra dziedātā melodija ir mērķtiecīga, rūpīga darba auglis – harismātiskā Linda plaiksnī tumsnēji, valdzinoši un jaudīgi. Otrs viesis būs izcilais Gints Pabērzs, kura saksofonspēli var nekļūdīgi pazīt jau no pirmās skaņas un kura lokanā virtuozitāte fascinē un sajūsmina.

Simfodžezs radās 20. gadsimta sākumā, kad dabasbērnu Ņūorleānas džezu ietērpa simfoniskā orķestra drānās un uzlika uz filharmoniskās skatuves. Raupjais tīrradnis uzsēja tauriņsaiti un sāka triumfa gājienu simfoniskās mūzikas cienītāju plašajā vidē. Pasaules slavu šajā jomā ieguva Gēršvins, Elingtons, Porters un citi plaši iemīļoti komponisti.

Festivālā "LNSO vasarnīca" no simfodžeza klasikas būs Bernsteina, Gēršvina, Elingtona un Dona Elisa kompozīcijas. Savukārt mūslaikus pārstāvēs Bjorkas kompozīcija It’s all so quiet, Lindas Leen hits “Uzar mani kā zemi” un jaundarbs, ko speciāli šim koncertam raksta Kārlis Vanags.

KONCERTA LAIKĀ Latgales vēstniecībā GORS DARBOSIES BĒRNISTABA!

GORS Kultūras vēstnieku programmas dalībniekiem biļetes ar 30% atlaidi, veicot pirkumu kasēs vai Latgales vēstniecības GORS biļešu sistēmas klienta profilā. Kasēs lūgums uzrādīt karti pirms pirkuma veikšanas.

“LNSO vasarnīcu” rīko LNSO un Latgales vēstniecība GORS, un tas ir mūzikas festivāls ģimenei un draugiem jeb muzykys festivals saimei i draugim.

Uz festivālu "LNSO vasarnīca" ļoti ērti doties un atgrieztes Rīgā ar autobusu.

Bērni līdz 7 gadu vecumam pasākumā var netikt ielaisti. Pusstundu pirms pasākuma sākuma sāk darboties bērnu istaba, kas pieejama bērniem vecumā no trīs līdz septiņiem gadiem. Bērnu istabas apmeklējums ir bez maksas. Pirms tam lūgums pieteikties, zvanot +371 64633303.

Informējam, ka pasākuma laikā ilustratīvi mākslinieciskiem mērķiem un nolūkā informēt sabiedrību par notikušo pasākumu var tikt veikta fotografēšana, video un/vai audio ieraksta veikšana. Minētās darbības tiek veiktas atbilstoši datu apstrādes prasībām, neidentificējot konkrētas personas. Iegūtie materiāli var tikt publicēti un/vai translēti plašsaziņas līdzekļos, kā arī sociālajos tīklos internetā u.tml.

Ja Jūs nevēlaties tikt fotografēts vai filmēts, Jums ir tiesības pieprasīt, lai šādas darbības attiecībā uz Jums netiek veiktas. Jums ir tiesības lūgt neizmantot vai dzēst Jūsu personas datus – fotoattēlu, video vai audio ierakstu, kurā jūs esat fiksēts, sazinoties ar personas datu apstrādes pārzini – SIA “Austrumlatvijas koncertzāle” administrāciju klātienē, Rēzeknē, Pils ielā 4; zvanot 646 33303 vai rakstot koncertzale [at] rezekne [dot] lv.

25. Aug 2019 17:00, svētdiena

Biļetes cena
12,00 €15,00 €20,00 €25,00 €

Event date and time

Paradzamais garums1 h 30 min
Nūtikšonys vītaLielā zāle
OrganizātuojsLNSO un Latgales vēstniecība GORS

Bērni līdz 7 gadu vecumam pasākumā var netikt ielaisti. Pusstundu pirms pasākuma sākuma sāk darboties bērnu istaba, kas pieejama bērniem vecumā no trīs līdz septiņiem gadiem. Bērnu istabas apmeklējums ir bez maksas. Pirms tam lūgums pieteikties, zvanot +371 64633303.