GRAŅONKA. Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātra viesizrāde

Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātra viesizrāde – traģikomēdija „Graņonka”.
 
Izrādi veidoja:
Aktieri — Jekaterina Frolova/Veronika Plotņikova, Dana Bjorka, Aleksandrs Maļikovs, Aleksejs Korgins, Vadims Grosmans
Režisors — Elmārs Seņkovs
Režisora asistents — Dmitrijs Petrenko
Scenogrāfs un gaismu mākslinieks — Reinis Dzudzilo
Kostīmu māksliniece — Krista Dzudzilo
Literāro tekstu konsultants — Jānis Balodis
Režisora palīdze – Ludmila Vītiņa
 
Pirmizrāde – 2011. gada 7. aprīlī
 
Vīrs atgriežas mājās vēlāk nekā parasti un iedzēris. Šoreiz sieva ir nolēmusi – pār slieksni vīrs netiks laists. Kas liek viņai pēdējā brīdī mainīt lēmumu? Bailes, žēlums, mīlestība? Tā ir tikai viena sadzīves aina, bet izrādes „Graņonka” pamatā ir dažādas situācijas, kas mums ir zināmas ne tikai no literatūras un kino. Izrādes varoņi – vienkārši cilvēki, tāpēc arī situācijas, kuras izspēlē aktieri, ir kā no dzīves. Visās ainās tā vai citādi klātesošs ir alkohols. Taču stāsts jau nav par to, bet par cilvēkiem, kas kādā brīdī saka: „Vai iedzersim?”. Šajā izrādē ir improvizācijas, aktieru vērojumi, personiskie stāsti – pati dzīve kļuvusi par izrādes dramaturģijas pamatu. Un aktieri katru epizodi ik reizi izdzīvo kopā ar saviem personāžiem. Tāpēc mainās replikas, intonācijas, žestu valoda... Izrāde ir tikpat neatkārtojama, cik neatkārtojama ir pati dzīve.
 
Režisors Elmārs Seņkovs: „Ikvienam ir kaut kāds „kontakts” ar alkoholu, katram ir ko teikt par šo tēmu – par alkohola būtību, par tā lomu un vietu cilvēka dzīvē. Pat tiem, kuri nevēlas runāt par to, jo iespaidi par „kontaktu” ir negatīvi. Alkohola būtību nav iespējams parādīt kā kaut ko patstāvīgu, abstraktu; tā atklājas cilvēku attiecību telpā – brīvas izvēles veidā. Mēs visi kopā sacerējām šo izrādi. To veido etīdes – gan smieklīgas, gan skumjas –, monologi, dialogi, muzikāli priekšnesumi. Visi kopā arī pārliecināmies, kas skan ticami, kas ne pārāk ticami. Katrs no aktieriem izspēlē vairākus tēlus, un, protams, tas neatvieglo uzdevumu, toties piešķir jaunas šķautnes mūsu eksperimentam. Kas no tā visa ir sanācis, un ko mēs vēlējāmies pateikt – lai skatītājs izvērtē pats”. 
 
Izrādes valoda - krievu.
 
Izrāde nav ieteicama līdz 12 gadu vecumam. Bērni līdz 7 gadu vecumam pasākumā var netikt ielaisti. Pusstundu pirms pasākuma sākuma sāk darboties bērnu istaba, kas pieejama bērniem vecumā no trīs līdz septiņiem gadiem. Bērnu istabas apmeklējums ir bez maksas. Pirms tam lūgums pieteikties, zvanot +371 64633303.
 
GORS Kultūras vēstnieku programmas dalībniekiem biļetes ar 10% atlaidi, veicot pirkumu kasēs vai Latgales vēstniecības GORS biļešu sistēmas klienta profilā. Kasēs lūgums uzrādīt karti pirms pirkuma veikšanas.
 
Informējam, ka pasākuma laikā ilustratīvi mākslinieciskiem mērķiem un nolūkā informēt sabiedrību par notikušo pasākumu var tikt veikta fotografēšana, video un/vai audio ieraksta veikšana. Minētās darbības tiek veiktas atbilstoši datu apstrādes prasībām, neidentificējot konkrētas personas. Iegūtie materiāli var tikt publicēti un/vai translēti plašsaziņas līdzekļos, kā arī sociālajos tīklos internetā u.tml.
 
Ja Jūs nevēlaties tikt fotografēts vai filmēts, Jums ir tiesības pieprasīt, lai šādas darbības attiecībā uz Jums netiek veiktas. Jums ir tiesības lūgt neizmantot vai dzēst Jūsu personas datus – fotoattēlu, video vai audio ierakstu, kurā jūs esat fiksēts, sazinoties ar personas datu apstrādes pārzini – SIA “Austrumlatvijas koncertzāle” administrāciju klātienē, Rēzeknē, Pils ielā 4; zvanot 646 33303 vai rakstot koncertzale [at] rezekne [dot] lv.
 
 
 
15. Nov 201918:00, Friday
Ticket price
10.00 €
15.00 €
Duration1 h 20 min
LocationLielā zāle
Event organizerAustrumlatvijas koncertzāle, SIA
Log in or Register to purchase tickets online!
Izrāde nav ieteicama līdz 12 gadu vecumam. Bērni līdz 7 gadu vecumam pasākumā var netikt ielaisti. Pusstundu pirms pasākuma sākuma sāk darboties bērnu istaba, kas pieejama bērniem vecumā no trīs līdz septiņiem gadiem. Bērnu istabas apmeklējums ir bez maksas. Pirms tam lūgums pieteikties, zvanot +371 64633303.